Relacja z Konferencji Szukając Boga 2021

Konferencja Szukając Boga 2021 – to coroczne, ogólnopolskie wydarzenie, dla osób związanych z platformą SzukającBoga.pl.

Categories

Materiały Wydarzenia

Author

Platforma SzukajacBoga

Konferencja Szukając Boga – to coroczne, ogólnopolskie wydarzenie dla osób związanych z platformą SzukającBoga.pl. Ten jeden raz w roku, na kilka dni, wraz ze wszystkimi trenerami, uczestnikami kursów, wolontariuszami i pracownikami możemy spotkać się, by słuchać Bożego słowa, rozmawiać, oraz spędzić wartościowo czas ze sobą nawzajem. 

W związku z obostrzeniami, które obowiązywały pod koniec zeszłego roku, nasza konferencja musiała odbyć się online. W tym roku nie stanowiło to przeszkody, więc udało nam się spędzić 3 dni w hotelu w Bielsku-Białej (dla chętnych była dostępna także transmisja online oraz spotkania na platformie zoom).  

Te trzy dni były wypełnione niesamowitymi rozmowami, uwielbieniem i wdzięcznością dla Pana Boga! Po raz pierwszy podczas konferencji przemawiało aż trzech mówców, zamiast jednego mówcy głównego, którzy skupili się na temacie jedności w naszej służbie, kościołach i wspólnotach chrześcijańskich.

Wieczór świadectw, który przeżywaliśmy w piątek wieczorem, był nie tylko wspaniałym przykładem Bożego działania i Jego wierności, ale zapoczątkował wiele rozmów, które były błogosławieństwem i wzmocnieniem dla wielu.

Jesteśmy też bardzo wdzięczni Bogu za dobrą pogodę, której mogliśmy doświadczać w sobotę, co pozwoliło na zorganizowanie krótkiej wycieczki na Szyndzielnię – był to również dobry czas poznawania się, integracji i kontynuowania wielu rozmów. 


Poprosiliśmy kilku uczestników i wolontariuszy także o podzielenie się refleksjami, opiniami i przeżyciami, jakich doświadczyli na tegorocznej konferencji:

 

Ilona: 

Konferencja była świetnie przygotowana. Mieliśmy okazję poznać siebie nawzajem, razem się modlić, rozmawiać, a nawet pójść razem dalej - w góry. ;) Bardzo cieszymy się też z podjętego w tym roku  tematu jedności chrześcijan i dawania wspólnego świadectwa. Dziękujemy!

Mateusz: 

Podczas tegorocznej konferencji poruszono na sesjach dwa bliskie i istotne dla nas tematy - jedność wśród chrześcijan i uczniostwo. Dobrze było posłuchać i zbudować się tymi treściami. Jednak tym, co poruszyło mnie najbardziej były rozmowy. Przy stołach podczas obiadu, w przerwach kawowych czy późnym wieczorem, długo po zakończeniu oficjalnego programu. W ich czasie mogłem zobaczyć, że ludzie związani z Szukając Boga w żywy, praktyczny sposób realizują to w co wierzą. Urzekła mnie mnogość talentów, środowisk, spojrzeń, projektów - wszystkich w różny sposób realizujących tą samą misję, jaką zostawił nam Jezus. Poznałem misjonarzy, studenta teologii, osoby pracujące w chrześcijańskim stowarzyszeniu. A także osoby, które służą Bogu w wolnym czasie, udzielając się wolontaryjnie w projektach lub organizując weekendowe konferencje. Dobrze było tam być i poznać ich wszystkich. 

Zorganizowanie konferencji nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi wolontariusze i wszystkie osoby zaangażowane w służbę Szukając Boga. Dziękujemy za Waszą obecność! Dziękujemy też wszystkim uczestnikom czy to na żywo w sali konferencyjnej, czy na łączach internetowych! Cieszymy się, że mogliście być z nami! 

Mamy nadzieję, że już za rok znów spotkamy się na ogólnopolskiej Konferencji Szukając Boga w jeszcze większym gronie! 

Z pozdrowieniami

Zespół SzukającBoga.plZobacz podobne wpisy

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa